BVP + wykład profesora Kashiwagi

Wydawnictwo

Księgarnia

Z książką otrzymasz 3 godzinny wykład profesora Kashiwagi, na płycie DVD. Wykład został zarejestrowany podczas pierwszych środkowoeuropejskich warsztatów BVP organizowanych przez SIDiR.

Bazując na sprawdzonych holenderskich wzorcach przedstawiamy opracowanie będące kamieniem milowym w przejściu z wyboru najtańszej alternatywy do wyboru najkorzystniejszego pod względem finansowo/konstrukcyjno/wykonawczym.

W tej książce całą ideę BVP rozkładamy na czynniki pierwsze. Robimy to pod różnym kątem, każdy został opisany w odrębnej części. Taka konstrukcja pozwala na dotarcie do różnych grup docelowych.

Pierwsza część książki (część A) podaje krótki szkic tła Best Value Procurement, myślenia w kategoriach Best Value.

Druga część (część B) jest rozwinięciem praktycznego podręcznika tej metodyki. Opisuje w detalach proces Best Value Procurement. Poszczególne etapy metodyki zostały wnikliwie prześledzone i podawane są porady. Opisujemy tutaj zarówno rolę zamawiającego, jak i role oferentów.

Następnie w części trzeciej opisujemy konkretne przypadki wykorzystania metodologii. Podajemy szczegóły tych przedsięwzięć i wyjaśniamy, jak wyglądało to w praktyce.

W ostatniej części znajdziecie karty pracy, które można wykorzystać w trakcie stosowania metodyki Best Value Procurement.

Książka ta jest skierowana do osób składających zamówienia zwłaszcza w środowiskach business-to-business i to business. Wychodzimy z założenia, że podstawowe zasady i koncepty sprzedaży oraz marketingu i kupna, a także zarządzania łańcuchami dostaw w tych środowiskach są znane. W tej książce dogłębnie prezentujemy tajniki Best Value Procurement. Dla kupujących publikacja ta stanowi możliwość zapoznania się z BVP i rozpoczęcia przygotowań do przetargu, który pomoże im wyłonić prawdziwego eksperta.

W Holandii Best Value Procurement zmieniła krajobraz zamówień. Jesteśmy przekonani co do tego, że wniesie nową wartość także w Polsce. Życzymy Wam dużo radości z czytania tej książki i powodzenia we wdrażaniu BVP we własnej organizacji!

Autorzy

Mikołaj Fiksinski

Ir. Mikołaj Fiksinski pracuje w Scenter jako konsultant w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw. W czasie badań podczas studiów Inżynierii Lotniczej na TU Delft oraz jego późniejszej pracy, często współpracował z dostawcami. W transakcjach handlowych kładzie nacisk na osiągane korzyści, w których wykorzystuje ciągle ulepszane metody lean i best value.

Jeroen van de Rijt

Jeroen jest uważany za lidera w dziedzinie Best Value w Holandii. Jest współautorem holenderskiego standardowego podręcznika dotyczącego Best Value („Prestatieinkoop”). To wydawnictwo było na długiej liście „Management book of the year” w 2011 roku. W 2013 roku opublikowano trzecie wydanie. W 2016 roku zostaną opublikowane polskie i norweskie tłumaczenia książki. Jeroen jest również współautorem studium przypadków pt. „Best Value werkt”, wydanego przez Holenderskie Stowarzyszenie Best Value.

Jeroen posiada bogate doświadczenie (ponad 60 projektów) zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Jego praca w zespole Szybkiej Ścieżki w Rijkswaterstaat (holenderskiej agencji do spraw infrastruktury drogowej i wodnej) może być postrzegana jako przełom dla stosowania podejścia Best Value w Holandii. Projekt ten doprowadził także do zdobycia przez Rijkswaterstaat holenderskiej nagrody Sourcing Awards w 2012 roku. Ponadto Jeroen jako pierwszy wprowadził Best Value w wielu sektorach; jest pionierem m.in. w dziedzinie sektora IT (Holenderski Urząd Skarbowy), w dziedzinie socjalnej (gmina Rotterdam) i w sektorze opieki zdrowotnej (Achmea).

Osiągnięcia

 • Współautor 2 wydawnictw na temat Best Value
 • Ponad 60 projektów Best Value, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym
 • Nagroda Praktyka Best Value 2012 roku przyznana przez Deana Kashiwagi
 • Dyrektor Programowy Best Value dla NEVI (holenderskiego stowarzyszenia jednostek obsługujących zamówienia publiczne)
 • Inicjator i członek Holenderskiej Rady Certyfikacyjnej
 • Członek zespołu Rijkswaterstaat dla projektów Szybkiej Ścieżki; zdobywca holenderskiej nagrody Sourcing Awards 2012
 • Ekspert Best Value w dwóch największych projektach Best Value w Holandii: N23 (2013) na kwotę €200 mln i projektów Szybkiej Ścieżki w 2010 r. na kwotę €800 mln
 • Ponad 15 publikacji na temat Best Value
 • Trener zespołu podstawowego Rijkswaterstaat & Provincie Noord Holland
 • Szkoleniowiec podczas 2-dniowego kursu Best Value dla NEVI (holenderskiego stowarzyszenia jednostek obsługujących zamówienia publiczne)
  • 2014/2015 uzyskana ocena 4.78 ((w skali 1-5) w „całościowa ocena szkolenia” (159 respondentów); w czołówce 10% najlepszych ocen wszystkich trenerów kursów NEVI
  • 2014/2015 uzyskana ocena 8.18 (w skali 1-10) w „całościowa ocena szkolenia” (159 respondentów); w czołówce 10 % najlepszych ocen wszystkich kursów NEVI
 • Ponad 500 prezentacji

Jeroen jest członkiem International Advisory Board of the Performance Based Studies Research Group (Uniwersytet Stanowy Arizony) oraz Zespołu Redakcyjnego „Journal for the Advancement of Performance Information and Value”.

prof dr Sicco Santema

Sicco Santema jest konsultantem w firmie Scenter i profesorem marketingu i zarządzania łańcuchem dostaw kreacje rynku Scenter na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Jest także przewodniczącym przewodniczący Stowarzyszenia Best Value Holandii.

Jest członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej Based Performance Studies Research Group (Arizona State University).

Już po konferencji
INNOWACYJNA METODA BVP – ZAMAWIANIE ROBÓT, USŁUG I DOSTAW W ŚWIETLE NOWEJ USTAWY PZP - CZYLI DLACZEGO HOLENDRZY KUPUJĄ LEPIEJ?

Sprawdź co o czym mówiliśmy

Od początku w Warszawie, sercu Polski


[email protected]

+48 511 976 357


Dziękujemy za odwiedziny!
Kontakt

ul. Dobra 28, 00-344 Warszawa
+48 511 976 357
[email protected]
https://www.facebook.com/bvppolska
NIP: 5252693577
KRS: 0000657542
REGON: 36630273700000

Newsletter

Nigdy nie wysyłamy SPAMu, zawsze możesz się wypisać.